۱۳۹۸ دوشنبه ۲ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 310 کد مطلب: 3146  
۱۸ محله تهران باید بهسازی و نوسازی شود

۱۸ محله تهران باید بهسازی و نوسازی شود

۱۳۹۷ پنج شنبه ۵ مهر ساعت 09:28

 معاون وزیر راه و شهرسازی:

۱۸ محله تهران باید بهسازی و نوسازی شود

تخفیف ۸۵۰ میلیاردی شهرداری در صدور پروانه‌ ساختمانی در محلات

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۸ محله باید در شهر تهران بهسازی و نوسازی شود، گفت: عملیات نوسازی این محلات از امسال شروع شده و شهرداری نیز تا کنون ۸۵۰ میلیارد تومان تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی اعمال کرده است که دولت باید آن را جبران نماید.

به گزارش صدای مهندس به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در حاشیه چهل و نهمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با دستور کار بررسی اقدامات ستاد بازآفرینی استان تهران عنوان کرد: تهران ویژگی‌ خاص خود را دارد و نزدیک به ۱۶.۵ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است که نشان دهنده تراکم جمعیتی خاص این کلانشهر نسبت به سایر شهرهاست.

عشایری در ادامه با تأکید بر اینکه در ستاد سعی می‌شود دستورکاری جهت جلوگیری از افزایش سکونتگاه‌های غیررسمی تهیه و برای بررسی بیشتر به شورای عالی ساماندهی استان ارجاع داده شود، گفت: در این راستا بحث موزاییک شدن نقاط پیرامونی شهر تهران مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار گرفته و هیچ نقطه‌ای از این نواحی را بدون مدیریت رها نکند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۸ محله باید در شهر تهران بهسازی و نوسازی شود گفت: عملیات نوسازی این محلات از امسال شروع شده و خوشبختانه شهرداری نیز تاکنون میزان ۸۵۰ میلیارد تومان تخفیف برای صدور پروانه ساختمانی در این راستا اعمال کرده است که دولت باید به طرق گوناگون آن را جبران نماید.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تأکید براینکه طی ۲ سال گذشته شاهد رشد ۲۹ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران بودیم، گفت: ۱۱۰ هزار واحد طی سه سال گذشته پروانه ساختمانی گرفته و طبق آمار به دست آمده میزان سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز یکم نیز رشدی ۱۰ درصدی داشته است که همگی نشان‌دهنده استقبال مردم از طرح بازآفرینی شهری در بافت‌های ناکارآمد است.

عشایری با اشاره به طولانی شدن زمان اجرای پروژه سیروس تهران اعلام کرد: محله سیروس به دلیل مشکلاتی در نشت گاز و تغییر تیم شهرداری کمی به طول انجامید که خوشبختانه در کمیسیون ماده ۵ مطرح شد که به دنبال رفع مشکلات هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه طبق تعهدات اعلام شده در سال جاری به ۲۷۰ محله در سطح کشور ورود پیدا کرده و عملیات بازآفرینی را آغاز کرده‌ایم گفت: در این راستا قرار براین شد تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی از سوی دولت و ۲۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان وجوه اداره شده در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و به پیشبرد برنامه بازآفرینی اختصاص یابد، مسئله‌ای که هم‌اکنون با سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی و پیگیری آن هستیم.

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :