۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 422 کد مطلب: 3036  
اصلاح قانون نظام مهندسی به صحن علنی مجلس می رود

اصلاح قانون نظام مهندسی به صحن علنی مجلس می رود

۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 18:19

 رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور خبر داد:

اصلاح قانون نظام مهندسی به صحن علنی مجلس می رود

برگزاری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی

 

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور گفت: اصلاح قانون نظام مهندسی با رویکرد همراهی با نظام فنی و اجرایی کشور در دستور کار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار گرفته تا پس از جمع بندی به صحن علنی مجلس برود.

به گزارش صدای مهندس «فرج الله رجبی» در جمع خبرنگاران افزود: با اصلاح قانون نظام مهندسی، سازمان های نظام مهندسی کشور با بیش از 500 هزار عضو می توانند در حوزه ارتقای ایمنی ساخت وساز کشور با بخش دولتی و خصوصی همکاری خوبی را داشته باشند.

وی به مشکلات انتخاب مهندس ناظر توسط سازندگان در کشور اشاره کرد و گفت: در این زمینه باید به منافع بهره برداران نهایی توجه کنیم چون سازندگان پس از تکمیل واحدهای خود آن را به مردم می فروشند و مردم بهره برداران نهایی اند.

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور تاکید کرد: معتقدیم اگر قانون نظام مهندسی کشور اصلاح شود، همه اختلاف ها و ابهام ها در این بخش برطرف خواهد شد وسازمان نظام مهندسی با همه توان و ظرفیت در کنار دولت در حوزه ساخت و ساز در اشتغالزایی و رونق اقتصاد ملی نقش آفرینی خواهد کرد.

وی گفت: تنها راه رونق اقتصادی و افزایش اشتغال زایی جوانان در کشور توجه به رونق کسب و کار در بخش مسکن است که تولیدکنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی را نیز در بر می گیرد.

رجبی بر ضرورت تعیین راهبردهای ملی بخش مسکن در کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه بخش مسکن در کشور راهبرد مشخصی ندارد؛ اگر نتوانیم به صورت سازماندهی شده این بخش را رونق دهیم در این صورت نمی توان به رونق اقتصادی مناسب دست یافت.

وی تاکید کرد: در این بخش باید نظام بانکی بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار با قدرت بیشتری وارد شود تا بتوانیم با تعیین راهبردهای مناسب، نظام عرضه و تقاضای مسکن را در کشور تعادل بخشیم.

برگزاری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور در ادامه از برگزاری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در روزهای 20 و 21 تیرماه امسال در تهران خبر داد و گفت: در این اجلاس با حضور اعضای هیات مدیره سازمان های نظام مهندسی کشور، ضمن بررسی مشکلات نظام مهندسی، خط مشی های شورای مرکزی در طول یک سال آینده تعیین خواهد شد.

اهمیت اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان

وی به اهمیت اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و افزود: هرچند ساختمان های فرسوده همچنان در کشور زیاد است و نگهداری آنها مشکلات زیادی دارد اما بخشی از این مبحث 22 ضمانت اجرایی ندارد؛ با این حال سازمان نظام مهندسی آمادگی دارد برای اجرای این مبحث وارد بخش نگهداری ساختمان ها شود.

رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور ادامه داد: برای اجرای مبحث 22، دولت باید با قاطعیت وارد شود؛ سازمان های نظام مهندسی نیز برای نگهداری این ساختمان ها هیچ مشکلی ندارد.

رجبی شمار کنونی اعضای سازمان های نظام مهندسی در کشور را بیش از 500 هزار عضو اعلام کرد و افزود: متاسفانه وجود برخی اختلاف ها، سازمان های نظام مهندسی را از انجام وظایف اصلی دور کرده در حالی که با این تعداد مهندس در کشور باید از ظرفیت های بزرگ حوزه ساخت و ساز کشور در بخش اشتغال و رونق بازار استفاده شود.

منبع: ایرنا,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :