۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 104 کد مطلب: 3182  
توقف صدور جواز برای ساختمان‌های بیش از 11 طبقه در پایتخت

توقف صدور جواز برای ساختمان‌های بیش از 11 طبقه در پایتخت

۱۳۹۷ جمعه ۲۰ مهر ساعت 06:50

 معاون برنامه‌ریزی شهری شهرداری تهران:

توقف صدور جواز برای ساختمان‌های بیش از 11 طبقه در پایتخت

 

میرزایی گفت: مجوز ساخت واحدهای بیش از 11 طبقه به ویژه در منطقه 22 از سوی شهرداری متوقف شده است.

به گزارش صدای مهندس، میرزایی معاون برنامه‌ریزی شهری و امور شوراهای شهرداری تهران با بیان اینکه مسکن به عنوان یک موضوع مهم در تمامی دوره‌های اقتصادی کشور به شمار می‌رود، اظهار کرد: همواره مردم به بخش مسکن توجه ویژه‌ای داشته و برخلاف بسیاری از حوزه‌های دیگر مدیریت و نظارت در بخش مسکن از سوی دولت بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: اهمیت مسکن به عنوان یک کالای مصرفی و سرمایه‌ای برای خانوارها بسیار زیاد است و به عنوان یک دارایی مهم برای مردم به شمار می‌رود.

میرزایی توضیح داد: سعی شده که درآمدهای خانواده‌ها، سطح رفاه، وضعیت اشتغال و مکان گزینی برای مسکن از مهمترین موضوعات و شاخص هایی است که در این همایش بررسی می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی شهری و امور شوراهای شهرداری تهران ادامه داد: نوسانات اقتصادی ایجاد شده در کشور به طور طبیعی در بازار مسکن اثرگذار بوده و نقش مؤثری در افزایش قیمت آن داشته است.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری با اشاره به اینکه جواز ساخت برای واحدهای بیش از 11 طبقه به ویژه در منطقه 22 متوقف شده است، افزود: فروش تراکم از سوی شهرداری‌ها بسیار محدود شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از پروژه‌های تهران از سوی شهرداری‌ها در قالب نوسازی بافت‌های فرسوده و اجرای بازآفرینی شهری در حال اجراست.

میرزایی درباره اجرایی شدن سامانه ملی املاک و اسکان از سوی شهرداری‌ها گفت: در برنامه سوم توسعه شهرداری تهران یکی از محورهای اصلی در حوزه فضایی و کاربردی هوشمند سازی شهر است.

وی ادامه داد: بخش مهمی از این سامانه از جمله تکمیل اطلاعات و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی در حال اجراست.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری با بیان اینکه در راستای اجرایی شدن این طرح تفاهم‌نامه بسیار محکمی با سازمان مالیاتی منعقد کرده‌ایم افزود: در این رابطه نیز همکاری نزدیکی با وزارت راه و شهرسازی داریم و امیدواریم اطلاعات بخش مسکن به طور کامل احصا شود.

میرزایی تاکید کرد: ظرفیت حقوقی برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی وجود دارد و در این رابطه لایحه‌ای نیز در حال تهیه است تا بتوانیم با دریافت مالیات از خانه‌های خالی وضعیت بازار مسکن را بهبود ببخشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :