۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
 
 
ایمیل خود را وارد نمائید :  
 
آرشیو خبر آمار بازدید: 3261 کد مطلب: 1463  
انجمن مهندسان شهرستان ری برگزار کرد

انجمن مهندسان شهرستان ری برگزار کرد

۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت 18:23

انجمن مهندسان شهرستان ری برگزار کرد

در راستای برگزاری نشست های علمی و صنفی ، به همت انجمن مهندسان ساختمان شهرستان ری و با حمایت "شرکت شوفاژکار"  پنجمین سمینارآموزشی مهندسان مکانیک برگزار گردید.

در ابتدای همایش، هیئت مدیره انجمن مهندسان شهرستان ری ضمن خوش آمدگویی و تشکر از شرکت کنندگان و حامی برنامه در خصوص اقدامات صورت گرفته در انجمن و دفتر نمایندگی شهرری در سه ماه گذشته توضیحاتی ارائه نمودند.

 

در ادامه مهندس"سید مهدی زرگر" رئیس انجمن و عضو هیات رئیسه گروه تخصصی عمران بیان کرد: انجمن مهندسان شهرستان حوزه جنوب تهران که دفاتر  شهرری، باقر شهر، قرچک و جنوب تهران را شامل می گردد.

وی مهم ترین اهداف انجمن را تقویت ظرفیت اجتماعی و افزایش سطح کیفی کار مهندسان دانست.

مهندس زرگر در ادامه افزود: زمانی انجمن تقویت می شود و می تواند به صورت یک تشکل کاربردی برای جامعه ی مهندسان موثر باشد که نمایندگان این انجمن در راس ارکان مدیریتی سازمان حضور داشته باشند ، از این رو مهندسان عضو انجمن باید تعامل خود را با انجمن بیشتر کرده و از پتانسیل های موجود به نفع خودشان استفاده کنند.

مهندس"رضا عزیزی"، عضو دیگر هئیت مدیره انجمن و رئیس دفتر نمایندگی شهرری در ادامه بیان داشتند: جامعه مهندسان مکانیک نیاز به اتحاد و انسجام بیشتری جهت تاثیر گذاری در جریانات صنفی و تصمیمات سازمان دارد. ایشان فعال نبودن سیستم بازرسی سازمان را یکی از بزرگ ترین مشکلات سازمان دانستند و اعلام کردند که این موضوع باعث شده روی بسیاری از تخلفات سرپوش گذاشته شود که نهایتا بار منفی آن متوجه کلیه اعضای سازمان می شود.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین وظایف بازرسان رصد به موقع مشکلات و جلوگیری از تخلفات است. اگر تخلفات و مشکلات در داخل سازمان و به موقع توسط بازرسان سازمان شناسایی شده و نهایتا در داخل بدنه و ارکان مدیریتی سازمان حل و فصل گردند قطعا شان و منزلت عمومی سازمان در جامعه حفظ گردیده و ضریب تخلفات و بالطبع مشکلات اداری و اجرایی سازمان کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد از این رو مهندسان باید در انتخابات بازرسان اصلح سازمان که در مجمع آتی خواهد بود نقش فعال و جدی تری داشته باشند.

ایشان در پایان از یکسان نبودن رویه کاری دفاتر و تصمیمات متخذه روسای دفاتر در دفاتر نمایندگی خبرداد و به بیان برخی مشکلات جاری مهندسین و دفاتر و راه حل های ارائه شده پرداختند.

 

 

سپس مهندس"غلامحسن رادفرما" عضو هیات رئیسه گروه تخصصی مکانیک و نایب رئیس انجمن مطالبی را در خصوص ارجاع کار مکانیزه بیان کردند.ایشان ضمن اشاره به بعضی از مشکلات موجود و دعوت همکاران به صبر و حوصله در این راه دشوار، ارجاع مکانیزه کار را یکی از اتفاقات مناسبی دانسته که باعث می شود ارجاع کار سلیقه ای و ناهماهنگ جای خود را به سیستم عادلانه بسپارد و در نهایت به مشکلات چندین و چند ساله  مهندسان پایان دهد.ایشان نقش اداره کل راه و شهرسازی استان را در اجرایی شدن سیستم مکانیزه ستودنی و قابل تقدیر دانسته و در این راه از تلاشهای گروه تخصصی مکانیک و کمیته گاز تشکر کردند.

وی در ادامه به ضرورت تعامل بیشتر مهندسان با انجمن تاکید کرده و افزودند: مهندسان نباید نسبت به اتفاقاتی که در ارکان و بدنه سازمان رخ می دهد بی تفاوت باشند.

عضو جدید کمیته گاز سپس به روند اجرای سیستم مکانیزه و نحوه ارجاع کار پرداخته و به پرسش های حاضرین و ابهامات همکاران پاسخ گفتند.

 

در ادامه سمینار، مهندس "ابراهیمی" مشاور گروه مهندسی شرکت شوفاژ کار در خصوص مزایای استفاده از سیستم های گرمایشی جدید با خطرات و آسیب های کمتر و ذخیره انرژی بیشتر توضیحاتی ارائه نمودند که مورد توجه همکاران قرار گرفت.

پس از پذیرایی و درپایان جلسه مهندس "رادفرما" عضو هیات رئیسه گروه تخصصی مکانیک، مهندس "فردوسی زاده"، مسئول دفتر نمایندگی باقرشهر و مهندس"خانپایه"، مسئول دفتر نمایندگی قرچک در مناظره ای تخصصی، پاسخگوی سوالات مهندسان حاضر در مراسم بودند.

مهندس فردوسی زاده  بیان داشتند:تعرفه دفتر نمایندگی باقر شهر به تعرفه استان تهرن نزدیک است که این موضوع باعث می شود مهندسان متحمل ضرر نشده و خدمات با کیفت ارایه نمایند.

وی از پیشنهاد اجرایی شدن طراحی تاسیسات مکانیکی و الکتریکی به شهرداری باقرشهر خبر داد و بیان داشت شهرداری تاکنون به دلیل بالارفتن هزینه های مالکین راضی به اجرای این طرح نیست در صورتی که با اجرای این طرح کیفیت ساخت و ضریب ایمنی ساختمان ها بالا می رود و می تواند نقش مهمی در راستای صرفه جویی انرژِی ایفا نماید.

فردوسی زاده استفاده از مهندس مجری صلاحیت دار و اجرای کار نظارت چهار رشته مهندسی را از برنامه های آتی این دفتر عنوان کرد.

مهندس خوانپایه ضمن گلایه از نحوه اجرای سیستم ارجاع کار مکانیزه  به بیان تعدادی از اشکالات پرداخته و از مشکلات موجود برای مالکان و مجریان و مهندسان گلایه نمودند.

در پایان مهندس رادفرما به پرسش های حاضرین پاسخ گفته و به توضیحاتی در مورد الگوریتم ارجاع کار و نحوه رفع مشکلات مهندسان به حاضرین ارایه نمودند.

پرسش و پاسخ ها به علت اتمام زمان سمینار در خارج از محل سالن و تا ساعت 8 ادامه داشت که این مطلب نیاز به اطلاع رسانی صحیح و بموقع سازمان در مورد الگوریتم ارجاع کار و موارد مربوط به آن را بیش از پیش آشکار ساخت.

 ,


نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :